Şişli Kurtuluş Günlük Kiralık Ev

Hepimiz bazı sebeplerden dolayı seyahat etmek zorunda kalırız. Ülkemizde ise en çok ziyaret edilen şehirlerden birisi İstanbul’dur. Zaten ülkemizin en kalabalık şehri olan İstanbul, ziyaret edenleri sıkıntıya sokabilir. Bu sıkıntıların en başında konaklama gelir tabii ki. İstanbul’a geldiniz ama nerede kalacaksınız? Bu büyük şehirde her konaklama seçeneği güven arz etmez.

Bunun yanında kaliteli yerler ise oldukça pahalıdır. Bu durumda ortaya bir sorun çıkıyor. Ancak şişli kurtuluş günlük kiralık ev tam da sizlere göre bir çözüm olarak karşımıza çıkıyor. Oteller ile günlük kiralık evleri karşılaştırabiliriz kolayca. Otellerde ilk başta kişi başı fiyat ödersiniz, günlük kiralıkta ise ev başı. Otellerde sürpriz fatura ile karşılaşabilirsiniz, çünkü faturalandırma yapıları son derece karmaşıktır.

Bunun yanında yemekler otellerde oldukça pahalıdır ve kişi sayısı ile çarpılır. Ancak günlük kiralıkta isterseniz evinizde kendi yemeğinizi yapabilir veya istediğiniz yerden sipariş verebilirsiniz.

Otel konusunu geçtiğimize göre şimdi neden Mecidiyeköy günlük kiralık ev diye düşünebilirsiniz. Ancak Şişli-Kurtuluş‘un merkezi konumunu düşünün bir kere. İlk başta İstanbul’un her yerine kolayca ulaşma imkanınız vardır. Bu bölgede bulunan birçok alış veriş merkezi de size hizmet vermektedir.

İşiniz bittikten sonra buralarda hoşça vakit geçirebilirsiniz. Günlük kiralık evlerimiz de her hizmetten sonra bir kere temizlenir ve periyodik olarak büyük temizliğe tabii tutulur. Bunun yanında evlerimizde ihtiyacınız olacak eşyalar mevcut durumdadır.

KURTULUŞ HAKKINDA

Kurtuluş ya da eski adıyla Tatavla (Yunanca: Ταταύλα), İstanbul ilinin Şişli ilçesinde yer alan tarihi bir semttir.

Kurtuluş, Şişli ilçesinde iskana açılan ilk bölge olma özelliğine sahiptir. Yaklaşık 470 yıllık tarihe sahip bu semtin bugün büyük bir kısmı Şişli ilçesine bağlıdır. Aya Dimitri Kilisesi’nin de bulunduğu Son Durak’tan aşağısı ise Beyoğlu ilçesine bağlıdır.

Semt; Pangaltı’nın üzerinde bulunduğu tepeden güneye doğru hafif bir eğimle inen eski bir dere yatağı ve bu dere yatağını çevreleyen tepeciklerin üzerinde kuruludur. Bu tepeciklerin adı 1782’de yapılan Rum ortodoks Aya Dimitri Kilisesinin adıyla özdeşleşmiştir.

Semt, Kurtuluş ismini 1929 yılında, büyük yangından sonra aldı, 1929 yılı öncesinde ise Tatavla olarak anılan semtin ilk sakinleri Rumlardı. Tatavla adı da Rumca; “beygir ahırı” anlamına gelen “tavla” kelimesinden türemiştir.